menuجستجوsearch
amlakitak.ir

کدام موقعیت مسکن برای سرمایه گذاری مناسب است؟

ثبت رایگان آگهی
برای درج آگهی باید عضو سایت شوید
عضویتورود
۱۳۹۹/۵/۴ شنبه
(0)
(0)

کدام موقعیت مسکن برای سرمایه گذاری مناسب است؟

کدام موقعیت مسکن برای سرمایه گذاری مناسب است؟

کدام موقعیت مسکن برای سرمایه گذاری مناسب تر است؟

آیا تا به حال به سرمایه گذاری فکر کرده اید؟ به یقین زمانی که افراد وارد اجتماع می شوند، به سرمایه گذاری فکر می کنند. اما نحوه سرمایه گذاری متفاوت است. برخی از افراد در زمینه سکه و ارز، برخی دیگر در عرصه تولید، گروهی در خصوص معامله و بخشی از افراد نیز به دنبال زمین، ملک و موقعیت مسکن می روند. اما کدامیک موفق تر هستند؟ پاسخ به این سوال بستگی به منطقه و جغرافیای زندگی افراد دارد. در برخی از کشورها، سرمایه گذاری در هر موقعیتی به غیر از تولید، متحمل پرداخت هزینه های بالای مالیاتی خواهد بود و به این صورت افراد جامعه به سمت تولید و حمایت از تولید سوق داده می شوند. در نتیجه منطقه جغرافیایی برای سرمایه گذاری بسیار مهم است. در کشور ما، از جمله مهمترین بخشهایی که سودآور است،

سرمایه گذاری در حوزه زمین و توجه به موقعیت مسکن و ملک بوده است که طی ادوار گذشته، در هیچ دوره ای زیان نداشته است. شاید در برخی از موارد بتوان گفت که به دلیل شرایط اقتصادی و مشکلات دوره ای، رکود در این حوزه محرز بوده اما باعث نشده است که قیمت ملک یا زمین به نسبت دوره های قبل کاهش یابد. اما مساله اصلی آن است که در کجا ملک بخریم و موقعیت مسکن مناسب کجاست؟

سودآورترین نقاط برای سرمای گذاری در حوه مسکن

قیمت ملک با توجه به سیاستهای دولت متغیر است. در برخی اوقات دولتها فقط به عنوان ناظر بر سیستم خصوص فعالیت دارند و در برخی دولتها، اجرای بسیاری از امور بر عهده خود دولت است و سیستم خصوصی فقط یک نام است. به عنوان مثال اگر دولتی به صورت دستوری مطرح نماید که کاشت نوعی از محصولات کشاورزی فقط در منطقه جغرافیایی خاصی اعمال شود، قیمت زمین های کشاورزی آن منطقه به واسطه انحصاری که ایجاد شده است، افزایش می یابد. حتی زمانی که اعمال برخی از سیاستها باعث گرانتر شدن شهرها شود، این گرانی بر تمام لوازم مورد نیاز ملک نیز اثر خواهد گذاشت و زمین و لوازم ساخت بالا می رود.

اما در حالت کلی که تمرکز و توجه سیاستها بر شهرها می باشد و این توجه باعث مهاجرت از روستا به شهرها می شود، قیمت زمین و ملک به دلیل تغییر موقعیت مسکن و ملک در شهرها و اطراف آن بیشتر از روستاها خواهد بود. لذا سرمایه گذاری در این بخش بسیار مطلوبتر است.

 


تورم و مسکن

دو توصیه

شاید اگر رانت اطلاعاتی نباشد، تقریبا قیمت مناطق بستگی به موقعیت بهتر آب و هوایی و نوع ساخت و ساز منطقه بازگردد. اما انواع دخالتها در حوزه عرضه و تقاضا، نظام قیمتی را تغییر خواهد داد. سرمایه گذاری بر مناطقی که به تازگی شهر شده اند و یا در شرف شهر شدن هستند از اولیتهایی که افراد می توانند با قیمت در اختیار خود، در آنجا سرمایه گذاری نمایند تا در طول زمان بتوانند به این سرمایه اضافه کنند. همچنین کسانی که در عرصه تولید دستی بر آتش دارند، با خرید زمینهای کشاورزی می توانند علاوه بر سود، از منافع آن منتفع شوند.

 

- آدرس کانال تلگرام به نشانی:  amlakitaktehrankaraj
- واتساپ به شماره:  09384351236
- وکانال روبیکا به نشانی: amlakitak tehran_karaj